gru

21

Centrum Szkolenia Płetwonurków i Turystyki Podwodnej „POSEJDON” zostało zarejestrowane w 1998 roku w Łodzi. Od chwili rozpoczęcia działalności prowadzimy szkolenia nurkowe na wielu poziomach, od stopnia podstawowego do instruktorskiego włącznie. Posiadamy afiliację szkolenia przy Komisji Działalności Podwodnej CMAS oraz organizacji IANTD Central Europe, dzięki czemu zapewniamy szkolenia na najwyższym poziomie. Absolwenci naszych kursów otrzymują międzynarodowe licencje nurkowe uprawniające do nurkowania na wodach całego świata.

Posiadamy profesjonalnie zorganizowaną bazę nurkową, która  wyposażona jest w sprężarkę o dużej wydajności – 280 l/min, pełne wyposażenie sprzętowe dla naszych kursantów/ klientów,  suszarnię na mokry sprzęt nurkowy po powrocie z wyjazdów nurkowych. Zapewniamy wysokiej klasy sprzęt nurkowy renomowanych producentów, butle nurkowe o pojemności od 4 do 15 litrów oraz zestawy dwubutlowe (twinsety 10 oraz 12 litrowe). Do realizacji szkoleń technicznych i zaawansowanych posiadamy butle typu „steage”, przystosowane do gazów typu Nitroks, Trimiks oraz czysty tlen. Wszystkie nasze butle posiadają aktualny atest UDT.

Dla osób, które ukończą nasze szkolenia nurkowe zapewniamy całoroczne, atrakcyjne nurkowania, realizowane zarówno w Polsce jak i podczas dalekich wypraw zagranicznych.

Organizujemy cykliczne wyprawy nurkowo – turystyczne do Egiptu, gdzie od roku 2002 współpracujemy na stałe z jedną z największych baz nurkowych znajdującą się na płw. Synaj w miejscowości Dahab. Baza ta  realizowała ustanowienie rekordu w głębokości nurkowania przez Nuno Gomeza – 318,25 m. Podczas wyjazdów istnieje możliwość podniesienia swoich kwalifikacji nurkowych oraz obejrzenia kultowych miejsc takich jak Blue Hole, El Bells czy Caves. Uczestnikom naszych kursów i wypraw zapewniamy opiekę przez wysoko wykwalifikowaną kadrę instruktorską. Wszystko to, pozwala na prowadzenie kursów na poziomie podstawowym i zaawansowanym oraz specjalistycznych szkoleń nurkowania technicznego. Dzięki temu wyszkoleni przez nas Dive Masterzy (Przewodnicy Nurkowi) oraz Instruktorzy otrzymują wiarygodne propozycje pracy w branży nurkowej  w Polsce i zagranicą.

Jednym z najważniejszych profili naszej działalności jest prowadzenie specjalistycznych szkoleń nurkowych oraz podwodnych prac poszukiwawczych i wydobywczych dla sektora publicznego. Z naszych usług korzystają takie służby jak Policja, Państwowa Straż Pożarna, WOPR czy Siły Zbrojne RP.

Prowadzimy również specjalistyczne szkolenia z zakresu ratownictwa nurkowego w ramach międzynarodowej organizacji DAN – Divers Alert Network.

Od początku naszej działalności stawiamy na wysoką jakość szkolenia i bezpieczeństwo, co pozwoliło nam wykształcić ponad 3,5 tys. osób na różnych poziomach zaawansowania.